INVEX-B Kullanıcısı Bankaları Ziyaret Ettik

INVEX-B Kullanıcısı Bankaları Ziyaret Ettik
16 Nisan 2020

INVEX kullanan bankaların ilgili birimleri ziyaret edilerek TAKBİS entegrasyonu ve elektronik imza başta olmak üzere çalışılan konular ile ilgili önerileri alınmıştır.

Son yıllarda gayrimenkul değerleme ile ilgili ortaya çıkan teknolojik olanaklardan TAKBİS entegrasyonu özellikle değerleme sürecini hızlandırması açısından sektör tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bu kapsamda ekspertiz birimleri ile TAKBİS entegrasyonu sağlanan INVEX-B uygulaması hakkında yaşanan deneyimler paylaşılmıştır. TAKBİS entegrasyonu ile birçok iş için Tapu Sicil Müdürlüğü araştırmasına gerek kalmayacağından veya daha kısa süreli zaman ayrılması gerekeceğinden özellikle eksperler tarafındaki zaman kazanımı konusunda bilgi verilmiştir. Ayrıca çalışmaları devam eden CBS yetenekleri artırılmış harita araçları hakkında da bilgi verilmiştir.

Üzerinde yoğun görüş alışverişi yapılan bir diğer konuda elektronik imzadır. Elektronik imza kullanımı hakkında iletilen genel bilgiler sonrasında  INVEX-B uygulamasında devam eden çalışmalar hakkında da paylaşımda bulunulmuştur. 

Key Yazılım logo
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır.
"/>