Key Yazılım Tarihçemiz Key Yazılım Tarihçemiz

Tarihçemiz

Araştırıyoruz ve Geliştiriyoruz

“İnsan, kültür ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının artırılması ve bu dağarcığın yeni uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için sistematik bir temelde yürütülen yaratıcı çalışmalar” şeklindeki AR-GE tanımı çerçevesinde Key Yazılım Çözümleri A.Ş. 10’dan fazla AR-GE projesi yürütmektedir. Key Yazılım Çözümleri A.Ş., 100’den fazla kurumsal müşterisi için B2B iş modelinde e- iş yazılımları geliştirmekte ve çoğunu da SaaS hizmeti kapsamında işletmektedir.

Tarihçemiz

Key Yazılım Çözümleri A.Ş. ilk olarak Key İnternet Hizmetleri Bilgisayar Yazılım Donanım Mühendislik Müşavirlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adıyla 2004 yılında Ankara’da kurulmuştur. Çalışma alanı “Web Tabanlı Yazılım” geliştirmek olan şirket, sunduğu müşteriye özel yazılım geliştirme hizmetini her zaman “Butik Hizmet” olarak tanımlamayı seçmiştir.

Key Yazılım Çözümleri A.Ş. başta Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Örgütleri için CMS, CRM ve ERP uygulamaları geliştirmiştir. Key Yazılım Çözümleri A.Ş., PHP ile kurumsal müşterilere yazılım geliştiren ülkemizdeki lider firmalardan biridir. Günümüzde müşterileri arasında Türk Bankacılık sektöründeki büyük ve orta ölçekli bankaların 2/3’ünün de yer aldığı Key Yazılım Çözümleri A.Ş., yeteneklerini geliştirmek için ARGE çalışmalarına 2009 yılından bu yana Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (Bilkent Cyberpark) devam etmektedir.

Firma ünvanı 2017 yılında Key Yazılım Çözümleri A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Key Yazılım Çözümleri A.Ş., tarih içinde projeleri ve çözümleri aşağıdaki şekilde ticarileştirmiştir.

  • 2004 INFOREX – Genel Bilgi Yönetim Sistemi
  • 2007 INVEX – Değerleme Bilgi Sistemi
  • 2011 HYPOTEX – E- İpotek Uyumlu İpotek Bilgi Sistemi
  • 2013 DEEDEX – Tapu İzleme Sistemi
  • 2015 PROPEX – Varlık Yönetim Sistemi
  • 2016 SIGNEX – E-İmza Sistemi

Key Yazılım Çözümleri A.Ş. yukarıda yer alan çözümlerini sürekli geliştirdiği gibi ayrıca aşağıda yer alan çözümler içinde çalışmalarına devam etmektedir.

  • SALEX – Elektronik İhale ve Satış Sistemi
  • STATEX – Değerleme İçin Referans Kaynaklar Bilgi Sistemi
  • APPEX – Değer Kontrol Bilgi Sistemi

“STATEX – Değerleme İçin Referans Kaynaklar Bilgi Sistemi” ve “APPEX – Değer Kontrol Bilgi Sistemi” projelerimiz “VERİ İŞLEME, SİNİRSEL AĞLAR VE DİĞER İSTATİSTİKSEL ANALİZLER İLE GAYRİMENKUL DEĞERLEME İÇİN GELİŞTİRİLECEK GAYRİMENKUL DEĞER KONTROL SİSTEMİ VE REFERANS KAYNAKLARI SİSTEMİ” ismiyle TÜBİTAK – TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) tarafından da desteklenmiştir.

“STATEX – Değerleme İçin Referans Kaynaklar Bilgi Sistemi” ve “APPEX – Değer Kontrol Bilgi Sistemi” projelerimiz için Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Bilkent Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

Key Yazılım logo
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır.
"/>