INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

15 Aralık 2015

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda çalışan INVEX Mobil Uygulamasının, kullanıcılara birçok kolaylık ve yenilik sağlamak için yeni versiyonu yayınlanmıştır. Eskisinde olduğu gibi "Değerleme Uzmanı" rolüne sahip kullanıcıların yanı sıra "Denetmen" ve "Sekreterya" rollerine sahip kullanıcılar da giriş yapabilirler. Kullanıcılar oturum açmak için INVEX Web Uygulamasındaki erişim bilgilerini kullanabileceklerdir, ayrıca bir erişim bilgisi gerekmemektedir. Erişim ve bilgi güvenliği konularında, kontrol ve loglama özellikleri güçlendirilmiştir. Bir önceki versiyonda da bulunan INVEX Mobil Uygulamasının başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir;

Tek Uygulama - Çok Kullanıcı

Birden fazla INVEX kullanıcısı olan kişiler web uygulamasındaki tüm kullanıcılarını tek bir mobil uygulamaya tanımlayabilir. Örneğin hem "Değerleme Uzmanı" hem de "Denetmen" kullanıcılarına sahip bir kişi, bu iki kullanıcısını da aynı mobil cihazdan kullanabilecektir. Kişi, tercih ettiği kullanıcı ile işlemini tamamladıktan hemen sonra diğer kullanıcı ile giriş yapabilecektir. 

Kolay "İş Takip Notu" Girişi

Kullanıcı seçtiği not tipine özgü olarak ekrana gelen tarih ve seçme kutusu araçları ile hızlı biçimde "İş Takip Notu" girişi yapılabilir.

Kolay Fotoğraf Yükleme

Fotoğraf yüklemesi yapmak için cihaza yerleşik fotoğraf albümünün yanı sıra kameradan da doğrudan fotoğraf yüklemesi yapılabilir.  Ayrıca fotoğraflar toplu olarak da yüklenebilmektedir. 

Kolay Konum Seçme

Sahada değerlemesi yapılmakta olan gayrimenkul veya emsal gayrimenkul ile ilgili inceleme yapılırken harita üzerinde kolayca işaretleme yapılabilir.

Yakın Rapor Arama

Önceden değerlemesi yapılmış olan, kullanıcının yetkisi dâhilindeki gayrimenkuller arasında harita üzerinde arama yapılabilir. Yakın civardaki gayrimenkullere ilişkin çeşitli bilgilere cihazın mevcut konumu referans alınarak kolayca ulaşılabilir.

 

Yenilikler

Yeni INVEX Mobil Uygulamasında yukarıda sayılan özelliklere eklenen yeni özellikler ise aşağıdaki gibidir; 

Kullanıcı Arayüzü ve Sol Menü

Kullanıcı arayüzü tamamen yenilenmiş olup, daha kullanışlı ve modern bir hale gelerek kullanıcı dostu haline gelmiştir. Ayrıca uygulamada sol menü eklenmiş olup, bu menüde kullanıcı hesapları arası hızlı geçiş özelliği de yer almaktadır. 

Toplu Fotoğraf

Diğer bir yenilik olarak ise fotoğraflar anlık çekim ya da klasörden seçim ile gönderilirken otomatik olarak boyutlandırılmaktadır. Çekilen fotoğraflar ister anlık gönderilebilmekte, ister daha sonra gönderilmek üzere beklenen fotoğraflar olarak kaydedilebilmektedir. Kamera ve galeri üzerinden çoklu fotoğraf seçimi özelliği de yenilikler arasındadır.

Konum Bazlı Yenilikler

Konum ile ilgili olarak kullanıcıya kolaylık sağlayacak aşağıda sıralanan etkin çözümler üretilmiştir:

 

  • Haritalarda adres arama özelliği sayesinde bir önceki versiyonda sürükleyerek istenen yere gitme zorluğu ortadan kalkmıştır.
  • Parsel Sorgulama özelliği sayesinde haritada bulunan herhangi bir konum üzerine basılı tutularak o konumun içinde bulunduğu parsel ve detayları görülebilmektedir. 
  • Yakın Raporlar özelliği ile haritada bulunan konum çevresindeki raporlar liste yerine artık harita üzerinde gösterilmektedir ve haritadan seçim yapılarak ilgili raporlar incelenebilmektedir.
  • Streetview özelliği ile parsel sorgulama ekranında istenilen konumda Google Streetview görüntülemesi yapılabilmektedir.
  • Artırılmış Gerçeklik özelliği sayesinde bulunulan konumun yakın çevresinde bulunan daha önceden hazırlanmış değerleme raporları cihazın kamera modunda görüntülenebilmektedir.
  • Check-in özelliği sayesinde Belediye, Tapu, Gayrimenkul Check-in işlemleri basit ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
  • Sahada yapılan işe emsal ekleme yapılabilmekte, ilgili işaretlenen konumlar için hatırlatıcılar eklenebilmektedir.

 

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı